STR Viper 2014 dostępny od 101 309$ [cennik]

STR Viper 2014Viper to z pewnością kultowy samochód. Często jest też uważany za amerykańską ikonę motoryzacji. Teraz znamy cenę modelu na 2014 rok oraz wartości kilku dodatków.

Skoro już wiecie, że podstawowa cena STR Vipera wynosi 101 309 dolarów, to pewnie zastanawiacie się ile kosztuje jego topowa odmiana – GTS. Tę z kolei producent wycenił sobie na 122 390 dolarów. Jest jeszcze wersja oznaczona jako Time Attack, której cena nie została jeszcze podana, ale prawdopodobnie uplasuje się między kwotą za model podstawowy i GTS. Oczywiście klient nie musi być skazany na wersje bez wyposażenia dodatkowego, ponieważ STR aż kusi cenami.

Viper wszystkim kojarzy się z brutalnym i mocnym samochodem, w którym nie znajdziemy wielu wynalazków umilających życie, a tu proszę. Nawet w standardzie przyszły właściciel dostanie między innymi kamerkę cofania, nawigację, radio, a nawet zestaw audio od Harman Kardon  z 12 głośnikami i dwoma subwooferami. Jeśli to za mało, to w opcji znajduje się zestaw audio z 18 głośnikami w cenie 1 995 dolarów.

Prawdopodobnie jednak nawet najlepszy zestaw grający nie będzie wstanie zagłuszyć ogromnego, 8,4 litrowego silnika V10 o mocy 649 KM i momencie  814 Nm. Jednostka w połączeniu z napędem na tylne koła i 6-stopniową manualną skrzynią biegów, potrafi rozpędzić auto do setki w mniej niż 3 sekundy i osiągnąć maksymalne 331 km/h.

Via: WorldCarFans