Produkcja Detroit Electric SP:01 znowu odroczona

Detroit Electric SP:01Niestety amerykański producent po raz kolejny musiał odroczyć produkcje swojego elektrycznego samochodu opartego na Lotusie Exige. Podobno oficjalny powód jest taki, że Detroit Electric nie może dojść do porozumienia z zakładem produkcyjnym w Wayne County.

A szkoda, bo auto zapowiadało się ciekawie. Mogłoby być nawet konkurencją dla Tesli Roadster, ponieważ SP:01, to nie jakaś tam kolejna hybryda, tylko prawdziwy sportowy samochód, o bardzo dobrych osiągach i silnikiem elektrycznym.

Źródłem napędu Detroit Electric SP:01 jest centralnie umieszczona jednostka elektryczna generująca 204 KM i 225 Nm. Może to nie wiele, ale popatrzcie na osiągi. Według producenta, samochód legitymuje się czasem przyspieszenia do 100 km/h wynoszącym tylko 3,7 sekundy. Prędkość maksymalna nie jest wygórowana i wynosi tradycyjne 250 km/h. Dzięki baterii dysponującej 37 kWh ładowanej w niecałe cztery i pół godziny samochód jest w stanie przejechać 306 km. Wydaje się być to nie najgorszym wynikiem.

Jeśli Detroit Electric SP:01 trafi do produkcji, to jego cena będzie wynosić 135 tysięcy dolarów.