Pierwsze wieści o Corvette Z07 2016

2014 Chevrolet Corvette Stingray Z51Nowa Corvette Stingray czeka na swoją mocniejszą wersję w postaci Z07. Mamy dla Was pierwsze informacje dotyczące amerykańskiego supersamochodu.

Niestety jest jeszcze za wcześnie, aby mieć pewność co do informacji, ale dzięki motoryzacyjnym ekspertom wiemy, że odmiana Z07 będzie bazować na modelu C7. To bardzo ważne spostrzeżenie. Oprócz tego wiadomo, że auto będzie oferowane z karobonowo-ceramicznymi hamulcami Brembo i oponami Michelin. Wciąż trwają spekulacje dotyczące serca Corvette.

W obecnej generacji oznaczonej jako Z06 dumnie spoczywa 7-litrowa jednostka V8 o mocy 511 KM. Niestety mówi się, że w następcy ma być coś mniejszego. Taki jakby downsizing. Niewykluczone, że pod maską zobaczymy 6,2 l V8 z turbodoładowaniem. Nie ma się jednak co martwić, bo wszystkie znaki na niebie mówią, że silnik będzie generował aż 609 KM. Jednak bez względu na jego rozmiar, będzie on sprzężony z 6-stopniową manualną przekładnią.

Na kolejne informacje trzeba jeszcze poczekać, ponieważ Chevrolet Corvette Z07 trafi do produkcji nie wcześniej jak w 2015 roku.

Via: WorldCarFans