Opel Monza Concept oficjalnie [zdjęcia]

Opel Monza ConceptDebiut Opla Monza podczas Frankfurt Motor Show jest faktem, dlatego producent z Rüsselsheim wyjawił więcej szczegółów na temat koncepcyjnego modelu.

Czteromiejscowy Opel mierzy 4,69 m długości i 1,31 m wysokości. Główny projektant Opla – Friedhelm Engler twierdzi, że design inspirowany jest „Falami oceanu docierającymi nad brzeg”. Mimo, że konstrukcja jest około 15 cm niższe od seryjnych Opli, samochód i tak dostarcza sporo przestrzeni, a bagażnik oferuje 500 litrów pojemności. Taka przestronność ma być dostępna dzięki mechanizmowi otwierania drzwi, jaki był stosowany w m.in. Mercedesie 300 SL (tzw. gullwing).

W kabinie zamiast konwencjonalnych ekranów, Monza oferuje wielofunkcyjny wyświetlacz, rozciągający się przez całą deskę rozdzielczą. Ekran składa się z 18 diod LED i pokazuje wszelkie komunikaty o pojeździe, ale również jest elementem dekoracyjnym. Kierowca ma dostęp do przeglądania informacji poprzez wielofunkcyjna kierownicę lub sterowanie głosowe.

Koncepcyjny Opel

Opel Concept Monza 2013 ma napęd elektroniczny ze sprężonym gazem ziemnym (CNG) Range Extender. Więcej informacji można znaleźć w wideo poniżej.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_K456GOQufk&feature=youtu.be[/youtube]