Opel Adam LPG 2013 oficjalnie [zdjęcia]

Opel Adam LPGOpel Adam, to małe i sympatyczne autko, dzięki któremu kierowca może podkreślić swój charakter. W założeniu Adam oprócz stylu ma oferować również oszczędność, stąd pomysł na nowy silnik o pojemności 1,0 l, a teraz nawet seryjną instalacje LPG.

Niedawno pisaliśmy, o nowym 3-cylindrowym, turbodoładowanym silniku o pojemności jednego litra, który już niebawem będzie dostępny pod maską Adama. Jednak zanim, to nastąpi, Opel powraca z jednostką 1,4 LPG ecoFLEX. Zainteresowani ofertą?

Każdy, kto decyduje się na instalacje gazową do swojego ukochanego samochodu, najpierw skupia się na oszczędności, a następnie na osiągach. Opel o tym wie, dlatego silnik rozwija maksymalnie 87 KM. Najważniejsze jest jednak to, że motor na przejechanie 100 kilometrów potrzebuje tylko 6,9 litra paliwa. Podczas jazdy emituje 112 gramów dwutlenku węgla na kilometr.

Opel Adam z nowym turbodoładowanym trzycylindrowym silnikiem 1,0 l

Konstrukcja małego hatchbacka została tak przewidziana, że bak mieści się pod podłogą, co zachowuje dotychczasową przestrzeń ładunkową. Zbiornik na gaz mieści 35 litrów i wystarcza na około 500 kilometrów spokojnej jazdy. Całkowity zasięg Adama wynosi aż 1 200 kilometrów.

Opel Adam w wersji OPC przyłapany

Ceny Opla Adama z silnikiem 1,4 ecoFLEX w Niemczech rozpoczną się od 16 150 euro.