Nowy Nissan Terrano 2013 oficjalnie

Nissan Terrano 2013W weekend informowaliśmy o przyłapanym Nissanie Terrano bez krzty kamuflażu, tymczasem Japończycy oficjalnie zaprezentowali nowego SUV-a.

Patrząc na zdjęcia nie trudno stwierdzić, że Terrano to zasadniczo Duster ze znaczkiem Nissana. Główne zmiany to lekko zmodyfikowane reflektory oraz dodatkowe przetłoczenia. Zakładamy, że niektóre z tych zmian znajdą się w nowym Dusterze, który powinien ujrzeć światło dzienne w przyszłym miesiącu.

Nissan Terrano wyróżnia się nowymi aluminiowymi felgami, zmienionymi słupkami bocznymi oraz lekko zmodyfikowanym relingiem dachowym. Wnętrze w dużej mierze zostało przeniesione z Dustera;  poza zmienioną kierownicą, nowymi otworami wentylacyjnymi oraz przeprojektowanym schowkiem w górnej części deski rozdzielczej. Japończyk zostanie wyposażony w nowy system audio, a wnętrze zostanie „ozdobione” drewnianymi wstawkami na konsoli środkowej i drzwiach.

Nissan Terrano na publicznej drodze

Samochód będzie oferowany z 1,6 l silnikiem benzynowym o mocy 105 KM, oraz dwoma 1,5 l silnikami dCi o mocy 85 KM lub 110 KM.

Nissan ogłosił, że zamówienia będzie można składać od 1 września, a do sprzedaży SUV wejdzie miesiąc później.

FOT: Indiaautosblog.com