Nowa Toyota Prius 2015 przyłapana [zdjęcia szpiegowskie]

Toyota Prius 2015 szpiegowskieToyota testuje nowego Priusa, który zostanie zaprezentowany wiosną 2014 roku i trafi do sprzedaży w 2015 roku. Stylistycznie, auto będzie nawiązywało do obecnej generacji, choć całość zostanie zbudowana na nowej platformie, na której Toyota wybuduje jeszcze kilka nowych modeli. Płyta ta pozwoli na redukcję 70 kg w przypadku Priusa.

Pod maską nadal znajdziemy 1,8 l silnik benzynowy połączony z jednostką elektryczną. Ma być on jednak tak dopracowany, żeby spalał 3,1 l paliwa na 100 km i emitował do atmosfery 70 g/km CO2. Nie spodziewamy się montażu akumulatorów litowo-jonowych, ponieważ japońscy inżynierowie nadal wierzą w akumulatory niklowo-wodorkowe i ich będą się trzymać.

Toyota Prius 2015 szpiegowskie wnętrze

Wygląda na to, że wnętrze nowej Toyoty Prius będzie niemalże żywcem wyciągnięte z Lexusa CT200h.

Co ciekawe, silnik elektryczny ma współpracować z każdym z czterech kół. Ma to poprawić właściwości jezdne samochodu w trudnych warunkach.

3 komentarze do wpisu „Nowa Toyota Prius 2015 przyłapana [zdjęcia szpiegowskie]”

  1. prius ze spalaniem na poziomie 3,1? wow. ciekawe kiedy toyocie uda się zejść ponizej 3 🙂 magiczna bariera do zlamania. i zwiększenie zainteresowania hyrbydą kierowców 🙂

  2. Super autko! ja mam Priusa+ hybrydę, czyli bardziej rodzinne, a ten model bardziej dla gadżeciarzy. No ale u toyoty „dla każdego cos miłego”:)

  3. Sam jezdze Priusem, ciekawe jakie zmiany wprowadzą względem obecnej generacji. Hybryda to ciekawy temat. Ja na początku byłem sceptyczny a teraz jestem fanem tej technologii

Możliwość komentowania jest wyłączona.