Nowa Toyota Hilux Invincible jeszcze w 2013 roku

Toyota Hilux InvinciblePowszechnie wiadomo, że Toyota Hilux, to jeden z najbardziej niezniszczalnych pick-up’ów na rynku. Teraz producent zapowiada kolejną generacje niezwyciężonej maszyny i dodaje, że trafi do produkcji pod koniec bieżącego roku.

W Toyocie twierdzą, że nowy Hilux został stworzony z myślą o mocy, niezawodności, większym komforcie i stylu. To dobrze. Zwłaszcza, to pierwsze z pewnością wywoła uśmiech na twarzy Jeremy’ego Clarksona – wybitnego brytyjskiego znawcę off-roadu – który jak sam mówi, że „w terenie liczy się głównie moc i prędkość„.

Jako, że w Japonii myśleli nie tylko o tym, więc samochód otrzymał kilka dodatków poprawiających wygląd. Do takich z pewnością można zaliczyć srebrne progi i osłonę podwozia pod zderzakiem, 17-calowe aluminiowe felgi, a nawet skórzane siedzenia. We wnętrzu również pojawiło się kilka srebrnych detali.

Aby Toyota Hilux mogła się pochwalić odpowiednimi osiągami, pod maskę powędrował 2,5 litrowy silnik D-4D, który jest sprzężony z manualną skrzynią biegów. Oczywiście klient będzie mógł również wybrać większą jednostkę, taką o pojemności 3 litrów, która będzie dostępna zarówno z manualną przekładnią jak i „automatem”. Jednak bez względu na to jaki motor wybierzemy, każdy model będzie wyposażony w napęd na cztery koła.

Toyota Hilux Invincible trafi do sprzedaży pod koniec tego roku, a informacje na temat cen powinny pojawić się bliżej okresu produkcyjnego.