Mercedes S500 Plug-In Hybrid 2014Mercedes-Benz oficjalnie potwierdził, że w 2014 roku oferta sprzedaży wzbogaci się o S500 Plug-In Hybrid, który zostanie pokazany na Frankfurt Motor Show we wrześniu.

Pod maską kryje się nowa 3,0 l turbodoładowana jednostka V6. Silnik benzynowy dostarcza 328 KM i 480 Nm momentu obrotowego i współpracuje z silnikiem elektrycznym generujący dodatkowe 107 KM i 340 Nm. Taka konfiguracja pozwala na sprint do pierwszej setki w 5,5 sekundy, a prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Jeśli mowa o hybrydzie, to na pewno każdego interesują nie tylko osiągi, ale również zużycie paliwa i szkodliwość dla środowiska. Mercedes twierdzi, że ogólne zużycie paliwa będzie wynosić 3 l/100km, a emisja CO2 wyniesie 69 g/km. Inżynierowie ze Stuttgartu oznajmili,  że samochód na napędzie elektrycznym przejedzie około 30 km.

Hybrydowy Mercedes klasy S 2014

Hybrydowy Mercedes klasy S

Właściciel nowej S-klasy będzie mógł wybrać jeden z kilku trybów pracy układu hybrydowego. Pierwszym z nich jest Hybrid, którego nie trzeba wyjaśniać, a kolejne to; E-mode pozwalający na jazdę tylko dzięki energii elektrycznej, E-Save, który pozwala ładować baterię w przyspieszonym tempie, oraz Charge, którego zadaniem jest po prostu ładowanie akumulatorów.

Mercedes-Benz S500 Plug-In Hybrid wejdzie do salonów w przyszłym roku.