Mercedes B-klasa od Carlsson – dyskretny tuning

Mercedes B tuning CarlssonJeśli komuś znudziła się jazda zwykłym Mercedesem klasy B, to Carlsson ma na to receptę. W swoim pakiecie oferuje zarówno modyfikacje stylistyczne jak i te pod maską.

Nie ma się co oszukiwać. Mercedes B Klasy nigdy nie był i nie będzie autem, którego ktoś zapragnie. Jest zwykłym, przeciętnym samochodem, który niczym nie zachwyca, dlatego ciężko odpowiedzieć na pytanie dlaczego Carlsson wziął się za tuning tego Mercedesa. Najwidoczniej zrobił, to bo przerobił na swój sposób każde auto z gwiazdą na masce i tylko ten jeden model został mu na liście. Tak więc, co zrobił?

No to chyba widać już po zdjęciach. Po pierwsze zamontował bardziej aerodynamiczny bodykit, w którego skład wchodzi kilka spojlerów, listwy progowe i tylny zderzak razem z dyfuzorem. No oczywiście nie zabrakło również aż czterech końcówek układu wydechowego. Całość spoczywa na obniżonym o 30 mm zawieszeniu i felgach w rozmiarach od 18 do 20 cali.

Wnętrze również zostało zmodyfikowane ręką tunera. W kabinie zobaczymy skórzaną tapicerkę, specjalne dywaniki oraz aluminiowe nakładki na pedały.

Przechodząc do sedna sprawy, pod maską w zależności od wersji silnikowej, Carlsson proponuje różne modyfikacje. Dla B180 będzie to 146 KM, dla B200 187 KM i 300 Nm, a silnik wersji B250 rozwinie 253 KM i 420 Nm.

Niestety nie znamy ceny tuningu jaki oferuje Carlsson.