Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra CorseJak widać, Włosi są bardzo przywiązani do modelu Gallardo, ponieważ już kilkukrotnie zapowiadali, że przestaną produkować ten supersamochód, a właśnie oficjalnie poinformowali o swoim nowym dziele. Tym razem nosi ono nazwę Squadra Corse i zadebiutuje we Frankfurcie.

Jak twierdzi sam producent, Squadra Corse bazuje na modelu Super Trofeo i powstało by “przenieść emocje z jazdy po torze, bezpośrednio na drogę”. W tym celu Włosi zamontowali w samochodzie trochę karbonowych dodatków i strzelisty tylny spojler. Na pewno do sportowej jazy przydadzą się również trzy kolorowe paski zdobiące bok nadwozia oraz kilka błyszczących elementów.

Wnętrze LP 570-4 również zostało odświeżone. Znajdują się w nim takie akcesoria jak między innymi aluminiowe pedały, wyścigowe fotele, czy deska rozdzielcza pokryta alcantarą.

Za plecami kierowcy pracuje 10-cylindrowy silnik w układzie widlastym. Z oznaczenia LP 570-4 wiadomo, że generuje on 570 KM, a napęd jest przenoszony na 4 koła. W przekazaniu momentu na koła pośredniczy 6-stopniowa skrzynia biegów, dzięki czemu supersamochód przyspiesza do 100 km/h w czasie 3,4 sekundy, do 200 km/h w 10,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 320 km/h.

Oficjalna premiera Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse odbędzie się podczas Motor Show we Frankfurcie.