Jay Leno opowiada o Cadillac Elmiraj Concept [wideo]

Cadillac Elmiraj Concept Jay LenoJay Leno jest nie tylko znanym komikiem, ale również wielkim pasjonatem motoryzacji. „Showman” odwiedził Pebble Beach, gdzie Cadillac oficjalnie zaprezentował Elmiraj Concept. Wiceprezes Cadillaca, przedstawił kilka ciekawych informacji na temat amerykańskiego Coupe, dlatego Jay postanowił podzielić się przemyśleniami na temat samochodu w programie „Jay Leno Garage”.

Istotnym newsem jest fakt, że Concept będzie bardzo podobny do wersji produkcyjnej, a inspirowany jest modelem Eldorado z 1967 roku i wiele elementów dzieli z Ciel Concept. Elmiraj Concept wyposażony jest w ogromny grill oraz cienkie oprawy LED. Coupe posiada wiele elementów dekoracyjnych z chromu oraz 22-calowe felgi.

Pod maską znajduję się 4,5 l silnik V8, generujący 500 KM i 678 Nm momentu obrotowego. Do zatrzymania ważącego 1814 kg samochodu posłużą ceramiczne hamulce. Samochód zostanie zbudowany na „nowej platformie, która jest w fazie rozwoju” lub na platformie Omega. Cadillac Elmiraj Concept mierzy 5207 mm długiści, 1930 mm szerokości oraz 1398 mm wysokości.

Cadillac Elmiraj Concept oficjalnie

Amerykański producent pochwalił się ze flagowy Cadillac dostał zielone światło i wejdzie do produkcji w 2015 roku.