Honda NSX Concept-GT na torze Suzuka [zdjęcia]

Honda NSX koncept GTHonda właśnie ogłosiła samochód wyścigowy, który będzie się ścigał w serii Super GT w klasie GT500. Jak widać swoim wyglądem przypomina koncepcyjną Hondę NSX, przez co zapowiada się bardzo ciekawie.

Śledząc ostatnie informacje dotyczące modelu NSX można dojść do wniosku, że japoński producent robi wszystko, żeby ściągnąć na siebie oczy całego świata i zainteresować go sportową hybrydą. Teraz oprócz wersji drogowej, Honda prezentuje wyścigową.

NSX Concept-GT jest napędzany poprzez rzędowy, 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 2 litrów. Oczywiście tak jak w modelu seryjnym, występuje tutaj również jednostka elektryczna. Niestety nie znamy parametrów układu napędowego ani osiągów.

Przechodząc do wyglądu, od razu w oczy rzuca się agresywny bodykit oraz ogromny tylny spojler. Oprócz tego charakterystyczny jest też przedni zderzak i duża ilość bocznych otworów. Całe auto spoczywa na obniżonym zawieszeniu i aluminiowych felgach, na które zostały naciągnięte opony Bridgestone Potenza.