Fiat Punto Sporting tylko dla Wielkiej Brytanii

Fiat Punto SportingFiat Punto to bardzo udany model włoskiego producenta. Od samego początku cieszył się dużą popularnością wśród klientów, więc Fiat kontynuował swoje dzieło i wypuszczał kolejne generacje na rynek. Tym razem jednak powiadomił, że planuje urozmaicić swoją ofertę w wersję Sporting. Szkoda, że tylko na Wyspach Brytyjskich.

Najnowsza generacja Fiata Punto jest już z nami kilka lat, ale mimo to wciąż wygląda świetnie. Stylistyka małego hatchbacka wydaje się być ponadczasowa i ciągle ma swój urok. Jak widać producent z tego korzysta i zamiast następcy przygotował edycję w oznaczeniu Sporting, która jak zapowiada Fiat, będzie głównie przeznaczona dla młodych kierowców.

Sugeruje to między innymi pakiet stylistyczny, który zdecydowanie lepiej pasuje do młodych osób, co zrobią wszystko by być „na czasie”, niż do emerytowanych kierowców. W skład pakietu wchodzą głównie sportowe listwy progowe, tylny spojler, przyciemnione światła, 16-calowe aluminiowe felgi oraz ostatnio popularny, czarny, błyszczący dach.

Na tym jednak nie koniec. Włosi postarali się o drobną zmianę mechaniczną w postaci sportowego zawieszenia, a na dodatek zamontowali chromowaną końcówkę układu wydechowego.

Wnętrze również uległo kilku zabiegom stylistycznym. Wewnątrz znajduje się sportowa kierownica, oraz pokryta skórą gałka na drążku zmiany biegów i hamulec ręczny.

Pewnie spodziewacie się również dodatkowych koni mechanicznych, ale niestety nic z tego. Fiat poprzestał na całkiem seryjnym silniku 1,4 litra, o mocy 77 lub 105 KM.

Fiata Punto będzie można zamówić w Wielkiej Brytanii zarówno w wersji trzy jak i pięciodrzwiowej. Ceny zaczynają się od 12 355 funtów.