Fiat 500c GQ Edition 2014 na Concorso Italiano

O to kolejna edycja powszechnie lubianego Fiata 500. Nazywa się ona GQ Edition i można ją zobaczyć na Connorso Italiano podczas trwającego festiwalu piękności Pebble Beach Concours d’Elegance.

Fiat 500, to świetnie wyglądające auto. Dużym jego plusem jest fakt, że producent oferuje około miliona dodatków i co najmniej kilka tysięcy wersji, przez co na ulicy nie można spotkać dwóch identycznych „pięćsetek”. Tego przykładem jest choćby GQ Edition, który swoją stylistyką na pewno wyróżni się z tłumu.

Pod krótką maską włoskiego auta znajdziemy turbodoładowany silnik 1,4 litra MultAir, który generuje 160 KM i 170 Nm. Powinno to spokojnie wystarczyć na płynne przemieszczanie się po miejskich ulicach, a nawet na autostradach.

Stylistyka auta nie zyskała wielu zmian. Najbardziej rzucają się w oczy 16-calowe, pięcioramienne felgi, które w ciemnym odcieniu, kontrastują z białym lakierem nadwozia. Stylu dodaje też składany dach, który można odsuwać, gdy auto porusza się z prędkością nieprzekraczającą 100 km/h.

W środku znalazły się siedzenia ze skóry Nero oraz dodatki z alcantary. Oprócz tego na fotelach zostały naszyte emblematy z logiem „GQ”.

Debiut Fiata GQ Edition został przewidziany na 2014 rok, a cena pojazdu nie jest jeszcze znana.