Specjalna edycja Fiat 500Nowy Fiat 500 praktycznie już od samego początku produkcji stał się kultowym samochodem. Nic więc dziwnego, że producent co chwila wprowadza jakąś specjalną odmianę tego miejskiego malucha. Tym razem padło na wersję Cattiva, która zadebiutuje już 16 sierpnia na Concorso Italiano.

Włosi oceniają Cattivę jako „niegrzeczną, ale fajną”. Z racji, że jest to edycja specjalna, otrzymała  od producenta błyszczący czarny dach. Dodatkowo uroku dodają lekko przyciemnione klosze lamp oraz 16-calowe felgi w kolorze Hyper Nero.

Wnętrze Cattivy również różni się od standardowego. Zaglądając do środka zauważymy sportowe fotele w dwóch odcieniach i sportową kierownicę obszytą skórą.

Źródłem napędu Fiata 500 Cattivy jest czterocylindrowy rzędowy silnik o pojemności 1,4 litra. W wersji wolnossącej generuje on 104 KM i 132 Nm, a z doładowaniem rozwija 137 KM i 203 Nm.

Fiat 500 Cattiva trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, a jego ceny zaczną się od 18 350 dolarów. Niestety nie mamy informacji, czy ta miła pani na zdjęciu również wchodzi w skład podanej ceny.