Cadillac pokaże nowy koncept luksusowego coupe na Pebble Beach

Cadillac Eldorado 1967Cadillac wczoraj potwierdził, że wybiera się na motoryzacyjny festiwal piękności Pebble Beach Concours d’Elegance i to nie z pustymi rękoma. Jednym z jego dań głównych będzie koncept dużego luksusowego coupe.

O takich konstrukcjach zapomnieli już chyba wszyscy producenci. Duże, niepraktyczne, nieekonomiczne, ale za to bardzo luksusowe i pełne klasy coupe. Na szczęście Cadillac chce przypomnieć o tych autach swoim fanom i już dziś o 21:30 czasu wschodniego odsłoni koncepcyjne coupe nawiązujące stylem do tych z lat 60-tych.

Choć do prezentacji konceptu pozostało niewiele czasu, to nadal nie wiemy jak dokładnie będzie wyglądać samochód. Amerykański producent zdradza jedynie, że jego stylizacja będzie opierać się na takich autach jak Coupe Deville z 1965 roku i słynnym Eldorado z 1967 roku. Pewne elementy mogą nawiązywać nawet do serii 90 V16 z 1937 roku.

Na więcej informacji trzeba poczekać do oficjalnej prezentacji, która powinna odbyć się dzisiaj o 21:30 czasu wschodniego lub według naszego czasu o 3:30 następnego dnia.