Spyker B6 Venator Spyder concept zostanie pokazany na Pebble Beach Concours d’Elegance

Spyker B6 Venator Spyder conceptJuż niedługo odbędzie się motoryzacyjny festiwal piękności Pebble Beach Concours d’Elegance, na którym jak twierdzi Spyker nie zabraknie ich konceptu B6 Venator Spyder.

Spyker, to mało znana holenderska marka zajmująca się wyrobem luksusowych samochodów sportowych. Co roku fabrykę opuszcza niewielka ilość tych aut, więc każde z nich jest wykonane ręcznie. Tym razem producent chce się pochwalić nowym konceptem, który zadebiutuje już w przyszłym miesiącu.

Prezentowany koncept nosi nazwę B6 Venator Spyder i prawdopodobnie do jego konstrukcji zostało wykorzystane aluminium i karbon. Wnioskując z nazwy konceptu, wydawać by się mogło, że źródłem napędu jest sześciocylindrowy bokser, ale w rzeczywistości jest inaczej. Pod pokrywą silnika możemy znaleźć silnik V6 o mocy ponad 375 KM.

Źródła podają, że produkcja B6 Vemator Coupe rozpocznie się najwcześniej w przyszłym roku, a jego sprzedaż odbywać się będzie w Azji, Europie i Indiach. Możliwe, ze samochód zostanie również produkowany na rynek amerykański. Jego przewidywana cena, to około 150 tysięcy dolarów.

Via: WCF