Renaultsport Twingo od K-Tec Racing – miejskie autko, pod którego maską drzemie 165 KM

Renaultsport Twingo od K-Tec RacingBrytyjski tuner K-Tec Racing tym razem na warsztat wziął małe Renault Twingo i postanowił nieco je wzmocnić. Hmm, jaka piękna idea. Zobaczcie co z tego wyszło.

Pomysł na małe hatchbacki z podniesioną mocą pojawił się już dość dawno temu, ale jak widać jest świetny i żaden z producentów i tunerów nie chce od niego odchodzić. Tym razem chodzi o małe i lekkie Twingo, które w standardzie może trochę nie zadowalać mocą, ale pod oznaczeniem Renaultsport z pewnością już tak nie jest.

„Zwykłe” Renaultsport Twingo jest wyposażone w silnik 1,6 litra zapewniający 133 KM i 168 Nm. Dla K-Tec Racing, wartości te okazały się niewystarczające i tuner postanowił trochę podnieść parametry. Po kuracji wzmacniającej jednostka generuje 165 KM i 192 Nm. Trzeba przyznać, że jak na tak niewielki samochodzik są to imponujące dane. Pewnie interesuje was, jak tunerowi udało się uzyskać dodatkowe konie mocy i niutonometry. Odpowiedź nie jest skomplikowana. Wystarczyło tylko wymienić układ wydechowy i trochę pomajstrować przy ECU.

Niestety K-Tec Racing nie miał możliwości pomierzenia osiągów samochodu, ale prawdopodobnie auto osiągnie 100 km/h w czasie krótszym niż 8,7 sekundy, a wskazówka prędkościomierza wychyli się trochę za 201 km/h.

Pakiet wzmacniający Renaultsport Twingo K-Tec Racing jest dostępny w cenie 2 625 funtów i objęty jest 12-miesięczną gwarancją.

Renaultsport Twingo od K-Tec Racing