Ponad 1000-konny Galpin Ford GTR1 zadebiutuje na Pebble Beach – na podstawie Forda GT

Galpin Ford GTR1Już w przyszłym miesiącu odbędzie się coroczny konkurs piękności Pebble Beach Concours d’Elegance w Kalifornii. Jak co roku będzie można zobaczyć tam wiele wspaniałych samochodów, a jednym z nich będzie prezentowany Galpin Ford GTR1.

Nie trudno się domyślić, że podstawą przy projektowaniu tej maszyny był znany Ford GT. Dlatego pod pokrywą silnika kryje się podwójnie doładowana jednostka V8 o pojemności 5,4 litra. Dzięki ciężkiej pracy inżynierów, silnik ten dysponuje mocą aż 1040 KM i momentem obrotowym wynoszącym aż 1001 Nm!

Zapewne w tym momencie interesują was osiągi GTR1 i czy być może ten supersamochód jest szybszy od króla – Bugatti Veyrona. Choć parametry obu maszyn wydają się być podobne, to ich możliwości już takie nie są. Producent twierdzi, że ich pojazd jest w stanie rozwinąć prędkość maksymalną równą 362 km/h. Niestety nie pochwalił się czasem przyspieszenia do pierwszej „setki”.

Klient decydując się na kupno Galpina GTR1 będzie mógł wybrać między aluminiowym a częściowo karbonowym nadwoziem. Oprócz tego w standardzie otrzyma 20-calowe felgi obute w opony Pirelli P-Zero oraz sześciotłoczkowe zaciski hamulcowe. We wnętrzu będzie można znaleźć trochę karbonowych dodatków, system audio Mcintosh i skórzaną tapicerkę.

Producent deklaruje, że Galpin Ford GTR1 zostanie wyprodukowany w „ekstremalnie limitowanej” edycji. Więcej informacji, specyfikacja techniczna oraz cena powinna pojawić się sierpniu.