Mercedes S63 AMG 2014 wizualizacjaMercedes Klasy S, to flagowa limuzyna niemieckiego producenta, która od zawsze była kojarzona z luksusem i prestiżem. Teraz możemy zobaczyć jak potężna S Klasa prezentuje się w wersjach S63 i S65 AMG.

Usportowiona wersja największej limuzyny, to oferta przede wszystkim dla królów autostrad, na których nie obowiązują  limity prędkości. W końcu, to chyba naturalne środowisko takiego auta, o potężnym silniku i ogromnej ilości koni mechanicznych. Z pewnością drugim zastosowaniem takiej maszyny, to chęć pokazania się innym.

W tym celu Mercedes trochę urozmaicił wygląd limuzyny. Z przodu widzimy potężne wloty powietrza, które zdradzają sportowy charakter auta, oraz na dole zderzaka mały splitter. Obowiązkowo pojawiły się także bardziej zadziorne listwy progowe oraz cztery końcówki układu wydechowego, które zostały wkomponowane w zderzak.

No ale ile można pisać o wyglądzie jeśli pod maską S63 AMG pracuje potężny silnik V8 Twin-Turbo o pojemności 5,5 litra i mocy 585 KM. W wersji z napędem na cztery koła oznaczonej jako 4Matic, pierwsza setka jest osiągana już po zaledwie 4 sekundach! Oczywiście można zdecydować się również na klasyczne przeniesienie układu napędowego, ale wiąże się to ze wzrostem czasu przyspieszenia do 100 km/h o 0,4 sekundy.

Jednak to nie wszystko, co przygotował dla nas niemiecki producent. Najbardziej topowa odmiana w oznaczeniu S65 AMG, ma silnik rozwijający aż 635 KM i 1000 Nm.

Okazuje się, że kilka plastikowych przeróbek stylistycznych i trochę więcej koni mechanicznych, to nie wszystko na co stać Mercedesa. Dodatkowo inżynierowie postarali się nieco odchudzić limuzynę ujmując jej 100 kilogramów. Nawet akumulator zastąpili lżejszą baterią litowo-jonową. Aby prowadzenie było jeszcze lepsze, poprawie uległ także układ kierowniczy oraz zawieszenie. Ponadto klient może się zdecydować na węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe.

Niestety nie znamy jeszcze ceny Mercedesa S AMG.

Via: WCF, Bild.de