Nowe Volvo XC90 wprowadzi na rynek wiele nowych systemów bezpieczeństwa [WIDEO]

Volvo XC90 2014 renderKolejna generacja Volvo XC90 zadebiutuje w drugiej połowie 2014 roku. Póki co, nie mamy żadnych zdjęć samochodu i cieszyć możemy się jedynie z filmu opublikowanego przez Szwedów, który demonstruje, w jakie systemy bezpieczeństwa nowe XC90 zostanie wyposażone.

Na pokładzie pojawi się m.in system jest wykrywania pieszych w ciemności oraz krawędzi drogi i metalowych barier. Nie zabraknie także aktywnego tempomatu, który nie tylko będzie trzymał bezpieczną odległość od poprzedzającego samochodu, ale też utrzyma samochód na swoim pasie ruchu. To oznacza, że kierowca może puścić kierownicę.

Jedną z ciekawszych nowinek jest wprowadzenie systemy wykrywającego zwierzęta (Animal Detection), który rozpoznaje wszelakiego rodzaju jeżozwierze (;)) i automatycznie wyhamowuje samochód, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W wyposażeniu ma pojawić się również możliwość zaparkowania samochodu poprzez… aplikację na smartfona.

W nieco dalszej przyszłości, bo w 2016 roku, Volvo zamierza wprowadzić „Car 2 Car Communication” – w prostych słowach oznacza to, że za 4 lata samochody będą się ze sobą komunikować.

Wideo prezentujące w/w systemy możecie obejrzeć poniżej.