Mercedes-Benz S65 AMG 2014 – pod maskę trafi V12 o mocy 630 KM i ponad 1000 Nm?

Mercedes S63 AMG 2014Choć nowa S-Klasa jeszcze nie weszła do produkcji, to w ciągu ostatniego czasu wiele się o niej mówi. Mogliśmy już przeczytać o jej dodatkowych wyposażeniach, czy też o wyjątkowo długiej wersji Pullman. Teraz przyszedł czas na coś mocniejszego, czyli S65 od AMG.

Jak wynika z różnego rodzaju źródeł, Mercedes planuje wypuścić na rynek coś mocniejszego niż dotychczas. Jak widać S63 z podwójnie doładowanym 5,5 litrowym silnikiem V8, dla niektórych może okazać się niewystarczający, dlateg niemiecki producent proponuje wersję S65. Spekuluje się, że pod maskę trafi potężny 6-litrowy silnik V12 o przewidywanej mocy 630 KM i ponad 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Parametry silnika zostaną prawdopodobnie przeniesione na koła za pomocą 7-stopniowej skrzyni biegów – AMG SPEEDSHIFT MCT. Przewidywane osiągi super sedana, to około 4 sekund do pierwszej „setki”. Mówi się, że tak skonfigurowany samochód będzie zużywał 11,6 litra benzyny na 100 km.

Ponieważ jest to S-Klasa, to nie obyło się również bez dodatkowych gadżetów. Na pokładzie znajdzie się system kamer w przedniej szybie, którego zadaniem będzie monitorowanie drogi i odpowiednie dostosowanie zawieszenia, do warunków. Ciekawe tylko na ile skuteczne.

Jak donosi Mercedes-Benz Passion, Mercedesa S65 AMG będzie można zamówić już w styczniu 2014.

*na zdjęciach Mercedes S63 AMG.