Ferrari 458 Monte Carlo szpiegowskieFerrari właśnie pracuje nad lżejszą i mocniejszą wersją 458 Italia. Prawdopodobnie efekty pracy Włochów będziemy mogli zobaczyć już na zbliżającym się  Frankfurt Motor Show, ale już teraz mamy dla Was zdjęcia szpiegowskie ulepszonego supersamochodu.

Główną zaletą 458 Monte Carlo, czy też Scuderia, będzie większa ilość koni mechanicznych i mniejsza liczba kilogramów. Oczywiście styliści przygotowali też kilka zmian w wyglądzie superauta. Standardowo, modyfikacjom zostały poddane zderzaki. W przednim możemy zauważyć nowe wloty powietrza, które mogą odegrać istotną rolę jeśli moc poszła w górę. Kolejną przeróbką są nowe felgi, na które zostały naciągnięte nieco szersze opony. Dodatkowo w 458 możemy podziwiać podwójny wydech, a także obowiązkowe wyścigowe pasy biegnące przez środek karoserii. W końcu czym jest sportowy samochód bez takiego dodatku?

Pod pokrywa silnika pracuje znana, 4,5 litrowa „V-ósemka” generująca ponad 600 KM, czyli wspomniana wcześniej dodatkowa moc, to 30 KM. Wprawdzie niewiele, ale zawsze coś. W połączeniu z niższą o 100 kg masą całkowitą, auto przyspieszy do setki w czasie poniżej 3,4 sekundy i rozpędzi się do ponad 325 km/h.

Na kolejne informacje wraz ze zdjęciami, prawdopodobnie trzeba będzie poczekać aż do września.

1 komentarz
  1. Ogarnijcie.. Bo news, jakby ktoś mało letni pisał… Skąd wiecie jaka nazwa? Skąd wiecie jakie opony i felgi? Skąd wiecie co ma w środku itp itd? Skąd wiecie jaka moc?? To jest PROTOTYP i tylko tyle o tym aucie wiemy…

Komentowanie zostało wyłączone.