Dodatkowe wyposażenie w nowym Mercedesie klasy S – bagażnik rowerowy, wełniany koc i poduszki

Nowy Mercedes klasy S bagażnik na rowerMercedes od zawsze był pionierem pod względem wyposażenia dodatkowego. We flagowych limuzynach można było znaleźć wszystko czego tylko dusza zapragnie, a jak będzie tym razem?

Teraz gdy S-Klasa ma zastąpić luksusowego Maybacha, lista wyposażenia dodatkowego powinna być jeszcze dłuższa. Jak widać Mercedes doskonale zdaje sobie z tego sprawę i opublikował niektóre akcesoria, które będzie można zamówić do flagowej limuzyny.

Ciekawe wydaje się to, że niemiecki producent postanowił opcjonalnie wyposażyć swój samochód w dwa bagażniki rowerowe. Jeden tradycyjny na dachu, a drugi za klapą bagażnika. Oprócz tego na liście znajduje się także zamknięty bagażnik dachowy służący do przewozu nart. Trzeba przyznać, że to dość dziwne i średnio pasujące dodatki do eleganckiej limuzyny. W końcu kto S-Klasą będzie jechał z rowerami na dachu?

Dalsze propozycje wydają się być bardziej sensowne. Producent oferuje różne wzory felg dostępnych w rozmiarach od 17 do 20 cali. Nie brakuje również sporej ilości akcesoriów do smartfonów, w tym do nowego iPhone’a 5. Jest także specjalna aplikacja wyszukująca miejsce parkingowe. Jednym z ciekawszych drobiazgów poprawiających komfort podróżowania, wydaje się być system rozpylający perfumy we wnętrzu kabiny. Dzięki temu kierowcy nie będą musieli wieszać na lusterkach niezliczonej ilości choinek zapachowych. Dodatkowo klient może zdecydować się na wełniany koc, a także kilka poduszek.

Jeśli kogoś interesowałby pakiet stylistyczny AMG, to również może go zamówić u producenta. Otrzyma w nim bardziej agresywne zderzaki, szersze nadkola, niewielką lotkę na dachu i sportowe progi.

Niestety Mercedes nie ujawnił jeszcze cen, w jakich możemy dostać wymienione wyposażenie.