Camaro Bumblebee Concept 2014Camaro przyszłości? Na szczęście nie. To tylko koncept, który ma zadebiutować w czwartej części filmu „Transformers”. Prezentowane auto wcieli się w rolę Autobota Bumblebee. Interesujące jest to, że filmowa postać znacznie różni się od seryjnego modelu.

Gdy porównamy stylistykę aut współczesnych, z tymi trochę starszymi bez trudu możemy zauważyć spore zmiany. Pierwsza z nich to obłość kształtów. Gdy spojrzymy na samochody z początku lat 90-tych, widzimy klasyczne kształty, które z pewnością zostały docenione przez wielu motoryzacyjnych koneserów. W obecnych samochodach wygląda to trochę inaczej. Z roku na rok samochody stają się coraz bardziej zaokrąglone, przez co trochę tracą na męskości. Jeśli weźmiemy pod uwagę na przykład Forda Fiestę, to fakt, iż jest on bardziej kobiecy od swojego poprzednika nie jest jego wadą.

Problem może pojawić się dopiero, gdy przyjrzymy się zdjęciom prezentowanego Camaro. Jeśli sięgniemy pamięcią wstecz, to wszystkie muscle i pony cars, to prawdopodobnie jedne z najbardziej męskich samochodów. Tak, więc dlaczego ktoś wpadł na pomysł tak radykalnych zmian w Chevrolecie Camaro? Wersja ta wygląda jakby była zbudowana z plastiku, co lekko gryzie się historią jaka stoi za tym modelem.

Na szczęście to tylko wersja kinowa, więc miejmy nadzieje, że prawdziwe muscle cars jeszcze trochę pojeżdżą po drogach i podrażnią ekologów.

A Wam jak się podoba taka transformacja?

Czwarta część serii Transformers trafi do kin 27 czerwca 2014 roku.