Audi RS4 vs Audi RS6 vs Nissan GT-R – ciekawe porównanie magazynu EVO [WIDEO]

Audi RS6 vs Nissan GT-RJeszcze kilka lat temu wydawało się, że ciężko będzie wyprodukować jeszcze szybsze Audi RS6. „Rodzinne kombi” pozbawiało i do tej pory pozbawia złudzeń wiele sportowych aut. V10 twin-turbo pasował do tego modelu idealnie. Niestety, coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin wyeliminowały ten motor na dobre. Ale dzisiaj też nie możemy narzekać – nowe RS6 dysponuje V8 i jak widać na wideo poniżej, z RS4 robi co chce.

Trochę gorzej sytuacja powinna wyglądać z Nissanem GT-R. 560 KM i 700 Nm pozwala RS6 na przyspieszenie do setki w 3,64 sekundy. To o prawie pół sekundy dłużej, niż w przypadku Godzilli.

W rzeczywistości Nissan GT-R wygrywa ten pojedynek, ale różnica jest naprawdę niewielka, a prędkości końcowe podobne. Czy ten filmik będzie wystarczającym dowodem na to, że RS6 to wciąż jeżdżąca potęga? Wideo możecie obejrzeć poniżej.

3 komentarze do wpisu „Audi RS4 vs Audi RS6 vs Nissan GT-R – ciekawe porównanie magazynu EVO [WIDEO]”

  1. Godzilla niszczy wszystko na swojej drodze, trzeba czegoś zakrzywiającego fizykę z metką cenową oscylującą 300 k € żeby można było się mierzyć.
    Druga sprawa że w RS6 wsadzimy cztery osoby z bagażami i udamy się na tygodniowe wakacje a w GTR można wpakować bagaż w postaci jakiejś blondyneczki i wybrać się na weekend. Obie propozycje kuszące dlatego w moim wirtualnym garażu obok FX50s stoi właśnie GT-R i RS6

  2. Nie trzeba zaginać praw fizyki wystarczy nowe Porsche Turbo by go pokonał w przyspieszeniach i na torze

  3. Pomijając fakt że 911 Turbo kosztuje prawie dwu krotnie więcej wcale nie jest szybsze nawet na papierze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.