Aston Martin DBS Coupe i DB9 Spyder w magicznych rękach Zagato [ZDJĘCIA]

Aston Martin DBS ZagatoWłoskie studio projektowe Zagato od zawsze tworzyło niezwykle interesujące pod względem stylistycznym samochody. Można wręcz powiedzieć, że wszystkiego do czego dotkną się styliści z półwyspu apenińskiego niemal od razu staje się arcydziełem.

Tym razem na warsztat wzięli dwa typowo brytyjskie samochody, które już w wersjach standardowych budzą pożądanie wśród fanów sportowych maszyn. Pierwszym z nich jest Aston Martin DBS Coupe Zagato Centennial, który konstrukcyjnie opiera się na modelu DBS Coupe. Zmianie uległo jedynie nadwozie, które swoim wyglądem przypomina nieco bardziej model DB7 pochodzący z 2002 roku. Posiadaczem samochodu zostanie anonimowy Japończyk.

Kolejnym autem przeprojektowanym przez włoskie studio jest DB9 Spyder Zagato Centennial, który tym razem został zaprojektowany na podstawie DB9 Volante. Przyglądając się zdjęciom, wyraźnie można dostrzec wpływ aut Zagato z lat 80-tych. Świadczy o tym między innymi charakterystyczny pas przedni zdobiący auto. Właścicielem, drugiego unikalnego Astona Martina Zagato zostanie amerykański fan i kolekcjoner – Peter Read.

Wygląda na to, że pod maską zarówno jednego jak i drugiego auta zabrzmi potężne 6-litrowe serce w układzie V12 o mocy 510 KM.

Przyczyną współpracy Astona Martina i Zagato jest setna rocznica urodzin brytyjskiej marki. Do tej pory Aston sprawił sobie i wielbicielom już kilka prezentów w postaci edycji specjalnych. Myślicie, że to już koniec niespodzianek?

Via: Carscoop

1 komentarz do wpisu “Aston Martin DBS Coupe i DB9 Spyder w magicznych rękach Zagato [ZDJĘCIA]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.