Alpina 6 Gran Coupe wyszpiegowana [zdjęcia]

Alpina 6 Gran Coupe szpiegowskieW sieci właśnie pojawiły się zdjęcia szpiegowskie prezentujące wzmocnione przez Alpine BMW 650i Gran Coupe. Czteromiejscowe coupe dostało dodatkowy zastrzyk mocy oraz delikatne przemodelowaną karoserię.

Jak to w przypadku naszych zachodnich sąsiadów bywa, zmiany stylistyczne są bardzo niewielkie i w zasadzie niezauważalne. Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że Niemcy byliby w szoku, gdyby ktoś dokonał gwałtownych zmian designerskich w ich pojazdach. Tak, więc każda, choćby minimalna modernizacja jest wprowadzana stopniowo. W tym wypadku widzimy, że tuner odważnym ruchem zdecydował się na przemodelowanie zderzaków, które zostały osłonięte kamuflażem. Ponadto drobnej zmianie uległ jeszcze tylny spojler.

Kolejne urozmaicenia dotyczą tego co znajduje się pod maską Gran Coupe, czyli podwójnie doładowanego silnika V8 o pojemności 4,4 litra. W standardzie niemiecki producent oferuje 450 KM i 650 Nm, ale dla tunera to za mało. Krążą plotki, że moc zostanie podniesiona o 100 KM, więc w rezultacie jednostka będzie dysponować aż 550 KM.

Oficjalny pokaz odbędzie się na wrześniowych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

FOT: WorldCarFans