2015 Alfa Romeo Spider – kolejne informacje [+ zdjęcia Pininfarina Alfa Romeo 2uettottanta]

Alfa Romeo Spider 2015 konceptNa nową Alfę Romeo Spider czekamy z niecierpliwością już od dłuższego czasu i niestety wygląda na to, że szybko się jej nie doczekamy. Z niektórych źródeł wynika, że włoski producent każe nam czekać aż do listopada 2015 roku.

Chyba każda Alfa jest piękna, a z pewnością każda jest długo wyczekiwana przez fanów czterech kółek. Niedosyt się zwiększa, gdy producent wypuszcza każdy kolejny model raz na kilka lat, jak to ma miejsce w przypadku Alfy Romeo. Świat długo oczekiwał na nadejście 4C i podobno to właśnie ten model tak pochłoną producenta, że ten nie miał czasu ukończyć Spidera.

Na szczęście nie brakuje przecieków na temat włoskiego roadstera, ponieważ nie wszystko jest trzymane w tajemnicy. Od dawna wiemy już, że Spider będzie bardzo blisko spokrewniony z Mazdą MX-5. Jego konstrukcja ma się opierać na płycie podłogowej przyszłej generacji japońskiego kabrioletu. Dodatkowo mała Alfa będzie produkowana w kraju kwitnącej wiśni. Nad wyglądem auta będzie czuwał Marco Tencone’s z zespołu Fiata. Mówi się, że studio Pininfarina nie weźmie udziału w projekcie, co mógł sugerować choćby koncept Alfa Romeo 2uettottanta.

Znawcy tematu mówią, że samochód będzie miał około 4 metrów długości i około 1,7 metra szerokości. Cała konstrukcja ma być podobna do wspomnianej Mazdy MX-5, więc masa będzie mieścić się w przedziale od 1000 do 1100 kilogramów.

Z nieoficjalnych źródeł wynika, ze pod maską Alfy Romeo Spider zagości turbodoładowany silnik 1,4 l TB MultiAir znany z modelu Giulietta. Moce tej jednostki, to w zależności od wersji to 121 KM lub 170 KM. Parametry silnika trafią na tylne koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej sześciostopniowej przekładni automatycznej.

Niestety wszystko to tylko spekulacje na temat modelu, a na bardziej konkretne informacje przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać.

Via: WCF