Wypadek Porsche 911 GT2Niektórzy muszą przekonać się na własnej skórze o trudnościach w pokonywaniu toru Nurburgring. Jedną z ostatnich osób, która dobitnie zrozumiała pochodzenia nazwy “zielone piekło” jest kierowca tego żółtego Porsche 911 GT2.

Zaraz po wyprzedzeniu i zostawieniu w tyle Citroena DS3 Racing, Porsche przy prędkości około 160 km/h rozbiło się na barierze ochronnej i w rezultacie koziołkowało. O dziwo, kierowca, który miał na sobie wyłącznie kask, wyszedł z samochodu o własnych siłach i doznał jedynie niewielkich obrażeń… Niewiele gorzej sytuacja wyglądała z pasażerem, który złamał rękę. Wideo możecie obejrzeć poniżej.

3 komentarze
  1. saab sprzed 30 lat by to wytrzymał… a porsche mimo GRUBYCH nowoczesnych słupków, jakimi teraz nas racza projektanci aut, przez pok****one przepisy, nic nie dają.

  2. jeśli rzeczywiście Porsche jechało 160 km/h to trzeba przyznać, że słabo się trzyma w zakrętach, chyba że błąd kierowcy?

  3. Problem wtym ze pod koniec tej prostej jest garbik i przy wiekszych predkosciach samochod pzez moment ma mniejszy kontakt z torem a zaraz jest zakret prawy-trzeba uwazac ,podczas jazdy przy 140 prawie zlapalem lewe zielone-chociaz nie jechalem porsche.Ogolnie-tor jest bardzo trudny i bez dobrego zawieszenia , kapci i znajomosci toru nie polecam jazdy na maksa- konczy sie czasem jak na filmach

Komentowanie zostało wyłączone.