Nowa Skoda Octavia RS oficjalnie – 220-konna benzyna i 184-konny diesel [FOT]

Nowa Octavia RSNowa Skoda Octavia RS była jednym z najbardziej oczekiwanych modeli w tym roku. Dziś już wiemy, jak będzie wyglądać sportowa czeszka. Zmiany są widoczne, choć subtelne; czyli dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy.

Auto będzie oferowane w dwóch wersjach silnikowych – benzynowy o pojemności 2,0 l i mocy 220 KM oraz wysokoprężny o pojemności 2,0 l i mocy 184 KM. Ten pierwszy przyspiesza do setki w mniej niż 7 sekund (V-MAX 248 km/h), natomiast drugi wariant osiąga 100 km/h w 8,1 s oraz prędkość maksymalną 232 km/h.

Ci, którzy wybiorą wersję z przekładnią DSG, mają do dyspozycji sześć biegów. Skoda twierdzi, że nowy model jest 19% bardziej wydajny od poprzednika.

Jeśli chodzi o modyfikacje zewnętrzne, samochód charakteryzuje się nowymi aluminiowymi felgami (17-, 18- lub 19-calowymi), nowym zderzakiem, listwami progowymi, dwoma końcówkami układu wydechowego i elementami wewnątrz. Skoda nie opublikowała jednak jeszcze zdjęć wnętrza pojazdu.

Via: Carscoop

5 komentarzy do wpisu „Nowa Skoda Octavia RS oficjalnie – 220-konna benzyna i 184-konny diesel [FOT]”

  1. Słabiutka ta Skoda, zwłaszcza Diesel nie zachwyca, 180 kucyków to trochę za mało jak na model sportowy.

  2. Faaajna jest! Od boku to Audi 🙂 trzeba się liczyć z tym, że Skoda nie produkuje aut stricte sportowych, te osiągi są uzasadnione. Kupowana głównie po to, by wyróżnić się z tłumu innych Octavii.

Możliwość komentowania jest wyłączona.