BMW X4 Concept oficjalnie – poznajcie najnowszego SUV’a-Coupe z Bawarii

BMW X4

Oferta BMW powiększy się o kolejny model z literą X. Szef zarządu marki ponad rok temu potwierdził plany produkcji mniejszego brata X6, który miał otrzymać oznaczenie X4. Właśnie pojawiły się oficjalne zdjęcia wersji koncepcyjnej. Mały SUV z Bawarii prezentuje najnowszą stylistykę marki. Charakterystyczny dla BMW przód wyposażono w lampy w technologii LED o kształcie znanym już z najnowszej (jeszcze nie zaprezentowanej oficjalnie) serii 4. Wiele podobieństw można znaleźć również w tylnej części zwieńczonej podwójną końcówką wydechu.

BMW zapowiedziało, że najnowszy model będzie mierzył 4,65 m długości, czyli tyle samo co X3. Możemy więc wnioskować, iż będzie to usportowiona wersja tego modelu z nisko poprowadzoną linią dachu. Pod maskę trafią jednostki napędowe znane z X3 – cztero i sześciocylindrowe silniki benzynowe i diesla.

Samochód najprawdopodobniej zadebiutuje na targach Auto China 2013 w Szanghaju pod koniec tego miesiąca. Do produkcji może trafić już w 2014 roku. Po sukcesie jaki odniósł model X6 jako wariacja X5 przewidujemy, że i najnowsze dziecko BMW znajdzie sobie rzeszę fanów. Zamienilibyście swoje X3 na najnowsze X4?

4 komentarze do wpisu „BMW X4 Concept oficjalnie – poznajcie najnowszego SUV’a-Coupe z Bawarii”

  1. Osobiście uważam , że BMW poszło na skróty z modelem X4 , ponoć technologicznie nawiązuje do X3 , natomiast stylistycznie do X6 , chłopakom z Bawarii łatwo poszło .

Możliwość komentowania jest wyłączona.