Rolls Royce Wraith Coupe – 633-konny luksusowy model ujawniony w Genewie [ZDJĘCIA + FILM]

Rolls Royce WraithWraith to zupełnie nowy model Rolls Royce’a. Auto oficjalnie zadebiutowało podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w dniu 5 marca i jest najpotężniejszym i najszybszym samochodem zbudowanym kiedykolwiek przez Rollsa.

Rolls Royce Wraith Coupe chowa pod maską 6,6 l silnik twin-turbo V12 o mocy 633 KM i 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka moc pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w 4,2 s. Producent nie ujawnił prędkości maksymalnej, ale cała moc przekazywana jest za pośrednictwem 8-biegowej automatycznej przekładni ZF na tylne koła.

Co ważne, zawieszenie zostało tak dostrojone, aby zminimalizować ewentualne przechyły i zagwarantować kierowcy pewność prowadzenia; i to mimo ogromnych gabarytów: 5.269 mm długości, 1.947 mm szerokości i 1.507 mm wysokości, przy rozstawie osi 3.112 mm. Wraith waży 2.360 kg kilogramów.

Jeśli chodzi o wnętrze, znajdziemy tutaj rozwiązania znane z innych modeli Rollsa. Jako jedną z ciekawostek można wymienić system Satellite Aided Transmission (SAT), który korzysta z GPS i pobiera informacje na temat stylu jazdy, aby wybrać najbardziej odpowiedni bieg dla danego terenu.

Czterosobowy Rolls Royce Wraith Coupe wejdzie do sprzedaży w ostatnim kwartale 2013 roku. Ceny będą startować od 245 000 euro.

Via: Carscoop