Kia pro_cee’d GT – mamy pierwsze oficjalne zdjęcia z przecieku [premiera w Genewie]

Kia pro_cee'd GTNa naszą skrzynkę pocztową trafiły dwa zdjęcia Kii pro_cee’d GT, która zostanie zaprezentowana w marcu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie i wejdzie do sprzedaży w połowie 2013 roku.

pro_cee’d GT charakteryzuje się stylowym i bardzo agresywnym bodykitem, który obejmuje przedni zderzak z ogromnymi wlotami powietrza, czerwone akcenty i diodowe reflektory. W oczy rzuca się także dach i część tylnego zderzaka pomalowane na czarno.

Jeśli chodzi o mechanikę, nowa Kia pro_cee’d GT otrzyma sztywniejsze zawieszenie i 18-calowe koła. Nie zabraknie również wydajniejszych hamulców z czerwonymi zaciskami z przodu i tarczami o wymiarach 300 x 28 mm (przód) i 262 x 10 mm (tył). Wewnątrz odnajdziemy sportowe fotele Recaro, aluminiowe pedały i kilka elementów dekoracyjnych.

Pod maską pro_cee’d GT siedzi turbodoładowany silnik benzynowy GDI o mocy 204 KM i 265 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest za pomocą 6-biegowej manualnej skrzyni biegów, natomiast pierwsza setka ma pojawiać się na liczniku po 7,9 s.

Produkcja nowej Kii pro_cee’d GT rozpocznie się w połowie maja w Żylinie na Słowacji. Auto na brytyjskim rynku będzie kosztować około 23.000 funtów.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z Autoblog.gr za cynk!

5 komentarzy do wpisu „Kia pro_cee’d GT – mamy pierwsze oficjalne zdjęcia z przecieku [premiera w Genewie]”

  1. Wygląda naprawdę fajnie. Cena też jest niezła. Myślę, że jak zacznie się dobrze sprzedawać to będą robić jakąś mocniejszą wersję.

  2. Sytylistyka robi wrażenie. Osiągi na miarę zastosowanego silnika. Niektórzy porównuja do Megane RS albo Focusa ST ale to już inna pólka. Proceed GT ma być z zalozenia słabszy i tańszy. Wg podanej informacji ceny powinny zaczynać się od ok 98 tys zl. W porównaniu najtańszy Focus ST kosztuje 115 tys.

Możliwość komentowania jest wyłączona.