Chevrolet Corvette C7 2014 oficjalnie ujawniony przed premierą w Detroit [ZDJĘCIA + WIDEO]

Nowy Chevrolet Corvette C7 2014Od kilku miesięcy wiedzieliśmy, że General Motors szykuje się do pokazania nowej Corvette. Po wielu renderingach, zdjęciach szpiegowskich i spekulacjach producent wreszcie zdecydował się opublikować oficjalne zdjęcia nowej Corvette 2014.

Pod maską nowego Chevroleta Corvette siedzi piąta generacja V8 o pojemności 6,2 (+ dezaktywacja cylindrów). Jednostka generuje 450 KM i 610 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki takim parametrom, nowa Corvette ma przyspieszać do pierwszej setki w mniej niż 4 s i spalać przy tym zaledwie 9 l paliwa na 100 km.

Mierząca 4496 mm długości Corvette może zostać wyposażona w 6-biegową automatyczną skrzynię lub 7-biegowy manual. Całość, w zależności od wersji, stoi na zestawie 18- i 19-calowych lub 19- i 20-calowych kołach.

Co ciekawe dach został w całości wykonany z włókna węglowego.

6 komentarzy do wpisu „Chevrolet Corvette C7 2014 oficjalnie ujawniony przed premierą w Detroit [ZDJĘCIA + WIDEO]”

  1. Poza zbyt dużą ilością rur wydechowych jest piękna. Za to spalanie to chyba jakiś żart 😀 może 9l ale na 10 km 😉 nigdy nie uwierzę, że silnik 6,2 l benzyna spali 9 l na setkę

  2. Mówi 😉 że to pic na wodę 😉 nikt normalny nie kupuje 6,2l V8 żeby się poturlać po promenadzie. Jazda takim samochodem wiąże się z ogromnymi kosztami na paliwo, a taka gadka o dezaktywacji cylindrów ni jak się ma do normalnej jazdy. Dobrze brzmi i ładnie wygląda w katalogu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.