Wygląda na to, że coraz więcej marek i instytucji próbuje przekonać ludzi do ekonomicznej jazdy samochodem. Nic dziwnego, wszakże dzisiejsze ceny paliw wręcz zmuszają do przyswojenia technik, które pozwolą obniżyć spalanie i cieszyć się większą ilością gotówki w portfelu.

Sposobów na zapoznanie się z “prawidłowymi nawykami” za kierownicą jest kilka. Można przeczytać długi i nudny artykuł, spróbować i przeanalizować własne nawyki, albo po prostu skorzystać z przyjemniejszych metod. Ostatnia propozycja wydaje się najbardziej zachęcająca. Nasuwa się jednak pytanie, gdzie znajdziemy takie pomoce?

Każdy z nas lubi grać w gry. Shell zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w celu promowania ekonomicznego stylu jazdy, uruchomił na swojej stronie grę, która jest częścią kampanii edukacyjnej Cel-Milion.

Przyznam, że w wolnym czasie trochę sobie pograłem i nawet się wkręciłem. Fabuła jest prosta – należy w jak najszybszym czasie dojechać do mety i spalić jak najmniej paliwa. Zadanie może wydawać się banalne, ale niewielu wie, że wpływ na zużycie paliwa ma nie tylko “lekka noga”, ale też szereg innych elementów.

Logo Shell
Shell proponuje:

– pozbyć się zbędnych rzeczy z bagażnika

– zdementować bagażnik dachowy (jeśli jest nieużywany)

– właściwie napompować opony

i… tankować paliwo Shell FuelSave (bardziej wydajna formuła).

Trzy pierwsze propozycje są bez wątpienia istotne, o czym niejednokrotnie przyznawałem na blogu. Do czwartej niektórzy z Was mogą mieć wątpliwości, dlatego zrobimy tak: trzy osoby, które do 10 grudnia będą miały najlepsze wyniki w grze, otrzymają bony paliwowe opiewające na kwotę 100 zł, żebyście mogli na własnym samochodzie przetestować wyjątkowość tego paliwa.

Co więcej, dla najlepszych w całej grze Shell przewidział wyjątkowe nagrody w postaci sprzętu elektronicznego firmy Apple.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAGRAĆ.

Tak więc, do dzieła! Screeny z wynikami publikujcie w komentarzach poniżej i pamiętajcie, że wszelkie próby oszustwa zostaną łatwo zdemaskowane : )

A oto moje osiągnięcie:

Wynik w grze Shell

Jest się czym chwalić :)?

36 komentarzy
 1. a więc po chwili można dać krótką opinię powyższej grze. jak każda gra ma wady a że jest nisko budżetowa są one sporo widoczne.
  dość szybko mozna zauwazyć jak trzeba jeździć by gra liczyła lepiej pkt, ale w porównaniu z rzeczywistością to lipa totalna.
  po 20 minutach można dojść do bardzo dobrych wyników, gorzej dogonić czołówkę z wynikiem 130k
  106767pkt
  http://img5.imageshack.us/img5/3928/beztytuuagc.jpg

 2. Ktoś ma problemy z zalogowaniem się do gry? Wysłałem zgłoszenie do shella, ale żadnej odpowiedzi od tygodnia. Próbuje się zalogować , korzystam z Mozilli i wyskakuje mi komunikat “zaloguj się nie powiedzie”. Wpisuje nazwę użytkownika i mail, sam mail tez nie działa.

 3. caly czas ok.125560 i nie wiem jak wiecej wykrecic, jade 1 etap wolniutko a potem szybciej i nie hamuje, tak zeby dojechac i nie zostalo juz nic czasu..

  POMOCY :(((

 4. ta gra ma jakieś błędy chyba, dziwna jest bo nie ma 2 takich samych pzrejazdów, wynik zrobiłam jadac oszczędnie czyli nie ciśniemy gazu na maksa i z górki bez gazu, auto samo jedzie i trzeba wjechać na metę jak najbliżej końca czasu

Komentowanie zostało wyłączone.