Nowe Maserati QuattroportePanie i Panowie – oto nowa, szósta generacja Maserati Quattroporte – model, który publicznie zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Detroit. Włoski producent opublikował porcję zdjęć oraz kilka szczegółów na jego temat.

Wystarczy pierwszy rzut oka, aby stwierdzić, że nowy Quattroporte jest dłuższy od swojego poprzednika, co owocuje większą przestrzenią dla pasażerów. Co ciekawe nadwozie jest znacznie lżejsze dzięki zastosowaniu aluminium i innych lekkich materiałów. Zmiany stylistyczne są jednak czysto ewolucyjne i nie ma mowy o drastycznych modyfikacjach.

Jeśli chodzi o stronę techniczną, Maserati na razie wstrzymuje się z ujawnieniem silników, które znajdziemy pod maską Quattroporte 2014. W ofercie na pewno nie zabraknie wariantu V8, którego widać na zdjęciach poniżej. Nieoficjalnie mówi się o wprowadzenia V6 z napędem na cztery koła.

Więcej informacji może pojawić się lada dzień, więc bądźcie czujni.

10 komentarzy
  1. mnie przypomina, że mamy wysyłać propozycję nowych aut do specjalisty ds. floty 🙂
    CLS mi zabronił wysyłać o Quattroporte nic nie mówił 😀

  2. nie lubię się doszukiwać podobieństw na siłę

    ale to auto ma faktycznie tył jak vw/audi, wnętrze coś jak mieszanka alfa romeo, jaguara, lexusa i volkswagena , linia nadwozia z infiniti

    no nie bardzo z wyglądu jak na maserati, ale poczekamy zobaczymy

  3. Świetnie wykonane wnętrze, bardzo dobrze dopracowane detale. Widać, że Maserati przykłada dużą wagę do jakości wykonania i elegancji.

  4. Maserati jak zwykle zachwyca piękne linie świetne wnętrze i silnik od Ferrari idealne połączenie.

Komentowanie zostało wyłączone.