2013 Volkswagen Beetle Cabrio – bez dachu nad głową [DUŻA GALERIA]

2013 VW Beetle Cabrio

Los Angeles Auto Show to miejsce prezentacji nowego Beetle’a Cabrio. Miejsce prezentacji nie jest przypadkowe, ponieważ to właśnie tutaj odmiana bez dachu tego ciekawego auta jest najpopularniejsza.

Miękki dach składany w około 10 sekund sprawia, że jadąc nowym Beetle’m możemy rozkoszować się kontaktem z naturą oraz wiatrem we włosach. Nie ma co ukrywać – w tym sympatycznym aucie to niewątpliwie przyjemność. Co ciekawe, nowy Beetle Cabrio można by rzec, że jest tylko w połowie nowoczesny. Z reguły po złożeniu dachu, chowa się on gdzieś w bagażniku i podczas jazdy go nie widać. Tutaj jednak chcąc nawiązać do poprzedników, takie zachowanie jest niedopuszczalne. Po naciśnięciu przycisku dach kładzie się za nami sprawiając, że linia Beetla jest w zdecydowanie stylu retro.

Mimo debiutu w USA, wersja cabrio oferowana będzie również w Europie. Gama silnikowa nie należy do nowości. Kupujący będą więc mieli do wyboru 1.2 TSI 105 KM, 1.4 TSI 160 Km i 2.0 TSI 200 KM. W ofercie znajdą się również dwa diesle – 1.6 TDI oraz 2.0 TDI 140 KM. Ceny? W Niemczech mają zaczynać się od 21 350 euro. Kwoty, jaką przyjdzie nam zapłacić za to auto w Polsce na razie nie znamy.

Via: Carscoop