Opel Cascada przódOpel oficjalnie zaprezentował swojego najnowszego kabrioleta. Model Cascada będzie miał swoją rynkową premierę w marcu 2013 roku. Jest to czwarty nowy model Opla zaprezentowany w tym roku.

Mierzący 4.697 mm i 1.840 mm Opel Cascada jest znacznie większy od Astry Twin Top oraz 71 mm dłuższy niż Audi A5 Cabrio i 85 mm dłuższy niż BMW serii 3 Cabrio. Samochód wykorzystuje zmodyfikowaną podłogę szóstej generacji Astry. Co ciekawe pomimo tak dużych wymiarów, producent zapewnia, że auto jest sztywne i prowadzi się znacznie lepiej od poprzednika.

Dach Cascady to tradycyjny soft-top z potrójną warstwą, dla lepszej izolacji termicznej i akustycznej. Samochód można otworzyć w 17 sekund do prędkości 48 km/h, natomiast dach będzie dostępny w trzech kolorach.

Pod maską znajdziemy zupełnie nowy 1.6 l silnik benzynowy Turbo ECOTEX, który generuje 170 KM i 280 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Początkowo Cascada z tym motorem ma być oferowana wyłącznie z sześciobiegową przekładnią automatyczną.

Gama silników obejmuje również warianty 1,4 l o mocy 140 KM i 220 Nm oraz 2,0 l turbodiesla o mocy 165 KM i 380 Nm, dostępne z manualem lub automatem.

Ceny Opla Cascady na brytyjskim rynku będą startować od około 25.000 funtów.

6 komentarzy
  1. Wygląda genialnie. Pewnie z jazdą nie będzie tak dobrze sądząc po wadze nowych opli, ale co tam, w końcu to relaksowóz. Tylko czemu Opel wziął przykład z VW, który zrobił z golfa eosa i nie nazwał tego modelu Astra IV cabrio to nie mam pojęcia. W końcu byłby odpowiedni następca astry bertone.

  2. Odpowiedź do komentarza Pana Michała :

    Otóż , ww. Opel Cascada , to nie Opel Astra Cabrio [ Astra Twin Top ] , tylko zupełnie nowy kabriolet zbudowany na płycie podłogowej Opla Insignii , więc prościej pisząc Opel Cascada to Opel Insignia Cabrio , następnym razem radzę czytać tekst uważniej , a dopiero później wypisywać bez sensowne komentarze . Co do stylistyki Opla Cascady , to jest po prostu idealna . Na prawdę , podoba mi się to auto . Jest przemyślanym i wyjątkowo pięknym autem . Jak widać Opel , który budował nudne i nieco kanciaste auto odszedł w zapomnienie na rzec nowoczesnych , pięknych aut .

  3. Panie Piotrze:
    To, że w artykule jest błąd to nie moja wina 😉 Opel Cascada jest zbudowana na wydłużonej platformie Astry IV. Wskazuje na to chociażby fakt, że tylne zawieszenie oparte jest na belce skrętnej, a nie wielowahaczu. Jedynie niektóre elementy jak np przednie zawieszenie HiPer strut pochodzi z Insignii. Pozdrawiam 😉

Komentowanie zostało wyłączone.