Mazda MX-5 od BBR i Cosworth – nawet 258 KM w japońskim roadsterze

Mazda MX-5 tuningMamy bardzo dobrą wiadomość dla właścicieli Mazdy MX-5, którzy chcieliby nieco zwiększyć wydajność swojego egzemplarza. Firma BBR (Brodie Britain Racing) zaprezentowała specjalny pakiet, który obejmuje kilka poziom zwiększenia mocy silników. Oferta dotyczy modeli wyposażonych w warianty 1.8 l oraz 2.0 l.

I tak, moc 1.8 l jednostki, dzięki m.in. ingerencji w jednostkę sterującą pracą silnika i montaż nowych wtryskiwaczy, wzrosła do 217 KM i 238 Nm maksymalnego momentu obrotowego (+ 93 KM i 72 Nm).

2.0 l silnik zyskał natomiast dodatkowe 77 KM lub 83 KM (w zależności od wyboru klienta), co łącznie daje odpowiednio 235 KM lub 241 KM.

Mało? I na to jest recepta – BBR i Cosworth pomyśleli również o bardziej wymagających klientach i wprowadzili do oferty tzw. „zestaw drugi”, który zwiększa moc 1.8 l jednostki do 231 KM oraz 2.0 l do 252 KM lub 258 KM. Tutaj w grę wchodzi jednak większa ilość zmian, obejmujących nowy układ wydechowy, filtr powietrza i „bardziej agresywne” dostrojenie ECU.

Ceny pakietów zaczynają się od 4995 funtów do 6335 funtów, nie wliczając podatków.

2 komentarze do wpisu „Mazda MX-5 od BBR i Cosworth – nawet 258 KM w japońskim roadsterze”

 1. po 1 – ŹRÓDŁO!
  po 2 – ze zdjęcia i po dodatkowej mocy wnioskuję montaż turbo, o czym nie wspominacie, co jest dużym uchybieniem z Waszej strony.
  po 3 – właśnie straciliście 'oglądającego', za brak jakiejkolwiek rzetelności.

 2. nie są to wg. mnie jakieś szczególnie dyskwalifikujące powody, ale tak czy siak, poprawimy się 🙂

  1. źródło: BBR i Cosworth
  2. To oczywistość, o które nawet się nie wspomina. Zresztą w artykule wymieniłem, „m.in”
  3. 🙁

Możliwość komentowania jest wyłączona.