Volvo V40 Heico Sportiv – subtelny pakiet tuningowy

Volvo V40 Heico Sportiv

Nasz redakcyjny Wojtek jakiś czas temu jeździł najnowszym Volvo V40 i uznał je za bardzo dobre auto. Niektórzy uważają jednak, że czegoś w nim jeszcze brakuje. Tak myśli firma Heico Sportiv – oficjalny tuner aut marki Volvo.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym zabiegu upiększającym i wzmacniającym, ale dopiero teraz mamy więcej szczegółów na ten temat.Niemiecka firma oferuje do V40 pakiety stylistyczne oraz te podnoszące moc silnika. Położono jednak nacisk na detale, a nie zupełne przeprojektowanie wyglądu auta. Dlatego wymianie uległy tylko dolne partie samochodu – dodano gdzieniegdzie nakładki, a tył przyozdobiono czterema, chromowanymi rurami wydechowymi. Również wnętrze poddano delikatnej kuracji – oceniając po zdjęciach, wydaje się, że jedyną zmianą jest tutaj inne koło kierownicy.

To jednak nie wszystko w kwestii poniekąd wyglądu. Modyfikacja przez Heico Sportiv może również objąć obniżenie zawieszenia o 30mm. Nie zapominając też o nowych felgach w kolorach srebrnym, grafitowym lub czarnym i rozmiarach 18-, i 19-cali.

Przejdźmy do pakietu dającego więcej mocy. Jak na razie dostępny jest on jedynie dla silników D2, D3 i D4. W przypadku tego ostatniego, modyfikacja oprogramowania komputera skutkuje skokiem ze 174KM do 192KM oraz z 400Nm do 480Nm. Dzięki temu auto ma mieć czas do setki krótszy o 1 sekundę i prędkość maksymalną większą o 10km/h.

Klienci posiadający silniki benzynowe muszą niestety jeszcze trochę poczekać – pakiety podnoszące moc w ich autach są jeszcze w fazie rozwoju. Dobra wiadomość jest jednak taka, że niedługo pojawią się w ofercie.

1 komentarz do wpisu “Volvo V40 Heico Sportiv – subtelny pakiet tuningowy”

Możliwość komentowania jest wyłączona.