Nowe Subaru Forester 2014 – wyciekły broszury japońskiego kompaktowego SUV-a [zdjęcia]

2014 Subaru Forester

Subaru Forester to auto posiadające sporą ilość fanów na całym świecie. Używane w wielu zakątach zdążyło wypracować sobie naprawdę dobrą opinię wśród właścicieli. Czas jednak na następcę. Ostatnio wyciekła oficjalna broszura prezentująca właśnie nowego Forestera.

Mimo to, że przedstawiają one wersję przeznaczoną na rynek japoński, mało prawdopodobne są znaczące różnice w porównaniu z wersją europejską. Informacją wartą odnotowania jest również fakt, iż nowy Forester ma być oparty na zmodyfikowanej platformie ostatniego Subaru Imprezy.Tak jak dzieje się to w przypadku większości nowości, Forester urósł. Ma więc 4595mmm długości, 1795mm wysokości i 1695 szerokości. Aby zapewnić komfort podróżującym, zwiększono rozstaw osi. Wynosi on teraz 2640mm. To o 25mm więcej w porównaniu do poprzednika. Powiększono również bagażnik – z 450l urósł aż do 505l lub 488l jeśli nie zrezygnujemy z koła zapasowego.

Zmiany z zewnątrz nie są rewolucyjne ani rewelacyjne. Nie ma co ukrywać, że Forester został po prostu dosyć mocno upodobniony do Imprezy XV. Wskazują na to choćby światła, atrapa chłodnicy czy tylne lampy. Nie inaczej jest w środku – wnętrze praktycznie przekopiowano.

W Japonii nowy Forester będzie dostępny na początku z dwoma silnikami w układzie boxer. Pierwszy z nich będzie mieć pojemność 2-litrów i moc 148KM, a drugi o takiej samej pojemności aż 280KM. Taka moc zostanie wykrzesana dzięki obecności turbo twin-scroll. Słabszy z silników oferowany będzie z manualną, sześciobiegową skrzynią lub bezstopniową CVT, podczas gdy mocniejszy tylko z CVT. Co ciekawe, wersja STi jest podobno w planach.

Jest spore prawdopodobieństwo, że więcej informacji na temat nowego Forestera zostanie opublikowanych na zbliżających się targach w Paryżu – które już niedługo.