2013 Renault Clio RS

Clio RS to w oczach wielu jeden z najlepszych hot-hatchy dostępnych obecnie na rynku. Zwykłe Clio doczekało się jednak następcy. Naturalna koleją rzeczy jest więc wypuszczenie również wersji RS.

Od poprzednika różnić się będzie dosyć znacznie. Choćby wyglądem. Auto na które patrzycie, tak naprawdę podpisane było karteczką „concept”. Najprawdopodobniej jednak wersja produkcyjna nie będzie zbyt wiele odbiegać od tej zaprezentowanej w Paryżu.Wspomniałem o zmianach w stosunku do poprzedniej generacji. Owszem, jest ich trochę. Najistotniejszą jest chyba fakt rezygnacji z 2-litrowego silnika wolnossącego na rzecz turbodoładowanego 1.6 o mocy 200KM. O ile moc nie uległa zmianie, o tyle moment obrotowy wzrósł do 240Nm dostępnych pomiędzy 1750-5600 obrotów na minutę.

Co ciekawe, nowe Clio RS będzie „gadało” do nas nie tylko z wydechu, ale również z głośników. Podobnie jak choćby w nowym M5, tutaj również dźwięk silnika ma być puszczany z taśmy.

Następca Clio RS wyposażony zostanie w zawieszenie 15% sztywniejsze i większe tarcze hamulcowe. Przy pomocy tych zabiegów, auto obniżono o 5mm.

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.