Porsche Panamera Sport Turismo Concept

Nowe Porsche – taki nagłówek pojawia się rzadko i zawsze towarzyszą temu emocje. To nie jest po prostu nowy model. W grę wchodzi tu raczej pojęcie kolejnej część historii tej marki. Każdy od razu zadaje sobie pytanie, jak to będzie jeździć, czy rzeczywiście da kierowcy to, co Porsche zawsze dawało. Cała marka pod przykrywką niezwykłego spokoju i opanowania trzęsie się z nerwów jak galareta. Jest ku temu kolejna okazja.

Oto Porsche Panamera Sport Turismo Concept – prezentacja przyszłego nurtu projektowania tego producenta. Zawiera w sobie różne elementy obecnych modeli – 911, Boxtera, Cayenne i oczywiście Panamery. Wnętrze podobne jest natomiast do nowości – 918 Hybrid. Znajdziemy tam cztery indywidualne miejsca oraz multum ekranów dotykowych.

Wygląd to jednak nie wszystko. Istotniejsze jest tutaj to, co z reguły niewidoczne. Pod maską znajduje się 3-litrowe V6 i elektryczny silnik. Łączna moc tego zespołu to 416KM. Za darmo możemy jechać przez przynajmniej 30km, a na czystej energii rozpędzimy się do nawet 130km/h. Co ciekawe, akumulator będzie ładowany nie tylko w czasie jazdy, ale również z gniazdka. Pełen ma być już po 2,5h. Sportowe DNA marki zostało zachowane – do 100km/h rozpędzi się w czasie poniżej 6 sekund. Wrażenie podczas przyspieszania potęguje maksymalny moment obrotowy silnika elektrycznego dostępny od razu po wciśnięciu pedału gazu. Wszystko to ze spalaniem na poziomie… poniżej 3,5l/100km.

Cóż – nam pozostaje marzyć o tym, że taką Panamerę będziemy oglądać w na ulicach. Ślinka mi cieknie jak na nią patrzę… Ów koncept zostanie zaprezentowany już jutro podczas targów w Paryżu. Możecie być pewni, że nie umknie on uwadze naszych fotografów!

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.