Opel Adam – nowy stylowy mieszczuch na rynku

2013 Opel Adam

Opel Adam to najnowszy model niemieckiego producenta. Jest on niejako rękawicą rzuconą w kierunku konkurencyjnej Pięćsetki Fiata. Podczas jego projektowania postawiono raczej na stylowy wygląd, podczas gdy inne aspekty zostały na odrobinę dalszym planie.

Adam nie jest podobny do żadnego obecnie oferowanego auta w gamie Opla. Ma zupełnie inne światła, a linią przypomina bardziej Audi A1 niż Corsę.Również wewnątrz nie widać, żeby nowy członek rodziny przypominał któregoś ze swoich krewnych. Nawet kierownica jest inna. Zrezygnowano też z ogromnej ilości przycisków znanej choćby z Astry czy Insignii.

Kupujący będzie mieć możliwość spersonalizowania wnętrza. Dokona tego na przykład poprzez wybór kolorów różnych elementów wewnątrz. Do wyboru będą barwy wyraziste i rzucające się w oczy. Jednym z ciekawszych elementów wydaje się być 7 kolorów podświetlenia wnętrza. Wrażenie robi natomiast ilość wzorów i kolorów felg – jest ich aż 31, od najmniejszego 15-calowego rozmiaru aż do 18.

Pierwsze Adamy zjadą z linii produkcyjnej z silnikami 1.2 o mocy 70KM, 1.4 87KM lub 1.4 100KM. W każdym z nich znajdzie się pięciobiegowa skrzynia manualna oraz system start/stop.

3 komentarze do wpisu „Opel Adam – nowy stylowy mieszczuch na rynku”

  1. Kobiety będą teraz spędzały z 2 dni w salonie na konfigurację detali. Ale sam pomysł oferowania tak szerokiej gamy indywidualnych dodatków rewelacyjny. Z tych Adamów na zdjęciach grafitowy z czerwonym wymiata !

Możliwość komentowania jest wyłączona.