Nowy Volkswagen Golf GTI debiutuje w Paryżu

2013 Volkswagen Golf GTI

Volkswagen Golf GTI to dla wielu kultowy samochód we właściwie każdej generacji. Auta te zawsze budziły emocje – również za kierownicą. Niedawno zaprezentowany został najnowszy Golf VII. Nie trudno było przewidzieć, że i wersja GTI pojawi się za chwilę

I oto jest! Hot hatch z Niemiec właśnie został pokazany w Paryżu. Co ciekawe, nie będzie dostępny w tylko jednym wariancie. Czytajcie dalej!Nowy Golf GTI dostępny będzie z czterocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 2-litrów i mocy 220KM. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdzie się również pozycja zwiększająca moc o 10KM. Różnica? Słabsze egzemplarze rozpędzą się do 100km/h w 6,6s i osiągną maksymalnie 246km/h, a mocniejsze setkę zrobią w 6,5s, a ich prędkościomierz zatrzyma się na niejako magicznych 250km/h.

Zmiany w wyglądzie nie są drastyczne, ale widoczne. Postąpiono tak, jak zwykle – od zwykłej VII, GTI różni się zderzakami, progami, dwoma końcówkami rury wydechowej czy tylnym spoilerem. Jeśli weźmiemy w rękę linijkę, po zmierzeniu okaże się, że GTI jest też niższe o 15mm.

Wnętrze nie doczekało się wielu zmian – od zwykłego Golfa odróżnia je kilka sportowych akcentów oraz oczywiście możliwość zamówienia charakterystycznej tapicerki.

2 komentarze do wpisu „Nowy Volkswagen Golf GTI debiutuje w Paryżu”

  1. Napisaliście że GTI niewiele różni sie od zwykłego Golfa, a patrząc na te fotki to zrobili krok naprzód jakiego VW nie zrobiłby w ciągu 50 lat 😀

Możliwość komentowania jest wyłączona.