Nowy Mercedes CLA 2013 bez kamuflażuW kwietniu tego roku Mercedes podczas Salonu Samochodowego w Pekinie odsłonił koncept o nazwie Concept Style Coupe, który był zwiastunem zupełnie nowego czterodrzwiowego małego Mercedesa. Jeszcze wczoraj wygląd wersji produkcyjnej owiany był tajemnicą, ale dzisiaj niemiecki Spiegel opublikował zestaw zdjęć CLA bez jakiegokolwiek kamuflażu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, sprzedaż Mercedesa CLA rozpocznie się w 2013 roku. Premiera będzie jednak miała miejsce jeszcze w tym roku podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu pod koniec września.

Mercedes CLA będzie produkowany w fabryce zlokalizowanej na Węgrzech, gdzie Niemcy zainwestowali około 800 milionów euro i zatrudnili 3.000 nowych pracowników.

Nie ma żadnych wątpliwości, że CLA skierowany jest głównie do młodszej klienteli (platforma MFA), która nie może pozwolić sobie na zakup sporo większego CLS-a.

CLA będzie dostępny z napędem na przednią oś lub na wszystkie cztery koła. Sześciobiegowa skrzynia manualna ma być standardem, natomiast jako opcję producent przewidział 7-stopniową przekładnię z podwójnym sprzęgłem.

Jeśli chodzi o silniki, spodziewamy się m.in. 122-konnej jednostki benzynowej pod maską modelu CLA 180 oraz dwóch diesli o mocy 109 KM i 170 KM.

W przyszłości zadebiutuje również model CLA 45 AMG, który zostanie wyposażony w 2,0 l motor turbo o mocy 350 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

ZDJĘCIA: SPIEGEL