Bentley Continental GT tyłLuc Donckerwolke, człowiek, który był odpowiedzialny za design takich aut, jak Gallardo i Murcielago, został mianowy nowym szefem projektowym Bentley’a.

Oczekujemy, że Donckerwolke dzięki swojemu wielkiemu talentowi, poprawi linię stylistyczną Bentley’a” – powiedział szef Volkswagena, Walter de Silva. “Ze względu na ogromne doświadczenie, jest to idealny kandydat na to stanowisko. Szczególnie w czasie, gdy firma ma poważne plany dotyczące nowych modeli” – dodał de Silva.

Luc Donckerwolke, który od 1998 roku pracował w Lamborghini, może pochwalić się osiągnięciami w postaci m.in. Gallardo i Murcielago. Ponadto projektant stoi za koncepcyjnymi modelami Tribu i IBE, natomiast swoją karierę rozpoczął w Skodzie, gdzie uczestniczył w tworzeniu pierwszej generacji Fabii i Octavii.

1 komentarz
  1. Może wreszcie Bentleye zaczną przypominać samochody, zamiast kupy ociężałego żelastwa. Trzymam kciuki, bo o ile Continentalem można się cieszyć z jazdy, to oka na nim zawiesić jakoś od kilku lat nie potrafię. Wiem, że to kwestia gustu, pewnie nie każdy się ze mną zgodzi.

Komentowanie zostało wyłączone.