Radical European Cup

Już niedługo, bo 21-23 września Radical Polska Racing Team weźmie udział w kolejnej rundzie pucharu European Radical Cup. Wyścig odbędzie się niedaleko naszego kraju, bo na torze w Brnie. Za kierownicą bolidu reprezentującego nasz kraj usiądą czterej kierowcy – Mariusz Miszta, Maciej Marcinkiewicz, Adam Muzyczuk i Maciej Szlemiński. Występ na torze w Brnie będzie trzecim w tym sezonie i drugim w European Radical Cup. Mimo iż w poprzednich wyścigach nie udało się zająć czołowych lokat, polski zespół liczy na wywalczenie ich pod koniec września. Mimo krótkiej historii Radical Polska Racing Team, udało mu się wywalczyć tytuł jednego z najbardziej uznanych zespołów w stawce. W zeszłym roku reprezentujący drużynę Maciej Marcinkiewicz wygrał puchar klasyfikacji Clubsport. Runda w Brnie ma być jego powrotem do serii po prawie rocznej przerwie. Do Radicala przesiada się praktycznie prosto z safety cara, którego zobaczyć mogliście na Verva Street Racing. Co więcej, Maciek od początku istnienia tej imprezy pełni tam rolę dyrektora sportowego.

Pozostali kierowcy to Maciej Szlemiński debiutujący trzy tygodnie temu na Mistrzostawach Polski Endurance na torze w Poznaniu, Mariusz Miszta oraz Adam Muzyczuk – obydwaj przygotowywani przez oficjalny zespół polskiego importera brytyjskiej marki Radical Sportscars.

Weekend na torze składać się będzie z wolnych treningów w piątek, dwóch sesji kwalifikacyjnych, wyścigu w sobotę i drugiego w niedzielę.

Adam Muzyczuk: „To dla mnie trzeci start w karierze i drugi w tym sezonie. Po satysfakcjonujących występach w Poznaniu i Moście liczę na kolejny dobry wynik – w wyścigach czuję się coraz pewniej i jestem zmotywowany do walki o wyższe pozycje.”
Mariusz Miszta: „Jak do tej pory jechałem jeden wyścig w tym sezonie. Występ ten zaliczam do udanych – podobało mi się i ciągle widzę u siebie progres. Ambicje są więc coraz większe, ale realnie oceniam swoje możliwości – wiem, że to nadal początkowy etap mojej kariery startów w R-Cup.”
Maciej Szlemiński: „Będzie to mój drugi start Radicalem po występie w Mistrzostwach Polski Endurance, gdzie zająłem czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Moim głównym celem jest ponowne dojechanie do mety, lokata ma w tym momencie drugorzędne znaczenie. Znam tor w Brnie, to przyjemny, ciekawy obiekt, zapowiada się więc bardzo interesujący weekend.”
Maciej Marcinkiewicz: „To mój powrót do wyścigów po blisko rocznej przerwie, podczas której byłem zajęty innymi aktywnościami motoryzacyjnymi, takimi jak szkolenia na torze. Po zeszłym sezonie w R-Cupie chciałbym osiągnąć równie dobre wyniki także i teraz, ale teraz wyzwanie będzie o wiele większe – stawka staje się coraz silniejsza i zaczynają zasilać ją tak znane nazwiska jak Alex Brundel.”